Nové business class sedačky British Airways a Virgin Atlantic

Nové business class sedačky British Airways a Virgin Atlantic

Obe britské spoločnosti majú objednané nové Airbusy A350-1000 a prvé dodávky sú naplánované na tretí kvartál 2019. V rámci inovácií pripravili obe spoločnosti nové sedačky pre svoju business triedu, poďme sa na ne pozrieť viac do detailu.

British Airways Club World Suite

Staré business class sedačky boli mnohými považované za zastaralý koncept, i keď v dobe svojho uvedenia boli prvými lie-flat (vodorovnými) sedačkami na trhu, na rozdiel od vtedajších bežných sklopných.

Nové prinášajú viac osobného priestoru, prístup do uličky z každej sedačky bez preskakovania vedľasediaceho, viac osobného priestoru (dĺžka vo vodorovnej polohe až 2 metre) a množstvo odkladacích priestorov na úschovu osobných potrieb, smerujú vždy dopredu v uhle asi 30 ° a majú pevne zabudovaný displej priamo pred hlavou, ktorý nie je potrebné otvárať.

BA Club World Suite (foto: BA.com)

A hlavne, majú dvere! To nie je pre business triedu novinka, QSuites od Qataru ich majú tiež, ale u nich sa striedajú sedačky smerujúce dopredu s tými smerujúcimi dozadu, u BA smerujú všetky vždy dopredu.


BA Club World Suite (foto: BA.com)

Prvé lety sú, ako obyčajne, naplánované na trasu Londýn – Madrid, hovorí sa o auguste 2019, presný dátum záleží od dodania lietadiel. Na dlhé lety majú byť nasadené od októbra 2019 do Dubaja a Toronta.


BA Club World Suite (foto: BA.com)

Do konca roka 2019 budú tieto sedačky v štyroch A350-1000 a dvoch B777.

Virgin Atlantic Upper Class

Táto spoločnosť uviedla nové sedačky tento týždeň a prvé typ, ktorý ich dostane, je taktieť A350-1000. Už predchádzajúci typ bol považovaný za kvalitný, nové idú s inováciami ešte ďalej. Samozrejmosťou je priamy prístup do uličky z každej sedačky, podobne ako u BA, aj tieto sú mierne vychýlené od osi, ale vždy smerujú dopredu.

Virgin Atlantic Upper Class (foto: virginatlantic.com)

Tiež majú dvere! Tak trochu…

Virgin Atlantic Upper Class (foto: virginatlantic.com)

Totiž, dvere síce majú, ale nezatvárajú sa úplne, ale len do polovice. Nie do polovice zo spodu nahor, ale naprieč. Toľko z reklamných vyhlásení, fotka zatiaľ nie je dostupná.

Virgin Atlantic Upper Class (foto: virginatlantic.com)

Virgin Atlantic je známa svojím barom na palube, v A350 bude ale tento koncept mierne modifikovaný. Nový bar sa premenuje na The Loft, priestor pre spoločné trávenie času. Poskytuje dostatok miesta pre 8 ľudí, 5 sedačiek s bezpečnostnými pásmi a 3 miesta na státie.

Virgin Atlantic The Loft (foto: virginatlantic.com)

Dostupnosť taktiež koncom roka, konkrétne dátumy zatiaľ neboli oznámené.

Zdroje: Virgin Atlantic & BA

3 thoughts on “Nové business class sedačky British Airways a Virgin Atlantic

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *