FFP Aegean Airlines Miles+Bonus

FFP Aegean Airlines Miles+Bonus

Program od gréckych Aegean (A3) (a jej lokálnej dcéry Olympic Air) sa nazýva Miles+Bonus a má 3 úrovne – modrú, striebornú a zlatú.

Modrá úroveň je základná neponúkajúce žiadne dôležité benefity, snáď iba možnosť kúpiť isté množstvo statusových míľ (1000 raz za 12 mesiacov) a awardových míľ (maximálne 50000 míľ za 12 mesiacov).

Strieborná úroveň ponúka 2 upgrady sedačiek na Aegean a Olympic letoch, či 4 vstupy do Aegean salónikov (+ max 2000 status a max 50000 award míľ).

Zlatá úroveň je tá najvyššia. Ponúka vstupy do salónikov celej Star Alliance siete, výber preferovanej sedačky zdarma, gold track, priority boarding, extra batožinu a mnoho ďalších benefitov (+ max 3000 status a max 50000 award míľ).

Detaily na webe Aegeanu.

Detaily benefitov Miles+Bonus u Aegean Airlines (aegeanair.com)

Pre získanie strieborného statusu je potrebné získať počas 12 mesiacov 24000 míľ od Star Alliance partnerov alebo letieť s Aegeanom či Olympic Airways 2 lety a zároveň získať 12000 míľ od Star Alliance a Aegean partnerov.

Pre získanie zlatého statusu je potrebné získať okrem strieborného statusu (a z neho vyplývajúcich požiadaviek) ešte 48000 míľ od Star Alliance partnerov alebo letieť s Aegeanom či Olympic Airways 4 lety a zároveň získať 24000 míľ od Star Alliance a Aegean partnerov.

Summa summarum, pre zlatý status stačí do 12 mesiacov preletieť 6 segmentov s Aegean/Olympic Air a získať 36000 míľ od *A, status následne platí 12 mesiacov od jeho získania; nehovoriac o možnosti niekoľko tisíc statusových míľ získať kúpou (3000 status míľ za 300 EUR).

Na porovnanie, pre strieborný status Lufthansy je potrebných 35000 míľ a pre zlatý status 100000 míľ; výhodou je platnosť 2 roky.

Každoročná rekvalifikácia je u Aegeanu ešte jednoduchšia, pre zlatý status sú potrebné iba 4 lety s A3 a 12000 míľ behom 12 mesiacov (zase je možné štvrtinu z nich dokúpiť); u Lufthansy neexistujú žiadne zľavy, je potrebné vylietať si celých 100000 míľ znova.

Jeden obrázok miesto tisícov slov:

Požiadavky pre statusy u A3

Pre začiatok dáva Aegean úvodných 1000 statusových aj award míľ pri registrácii každému zdarma.

Využitie míľ

Využitie míľ je jednoduché. Zverejnená tabuľka pokrýva všetky možné kombinácie smerovaní. Hodnoty sú pre spiatočné letenky, jednosmerné stoja polovicu.

Tabuľka awardov od Aegean Airlines

Jednosmerná letenka v business class z Európy do Severnej Ameriky stojí 45000 míľ (+taxy), rovnaký let v prvej triede stojí 60000 míľ (+taxy). Taxy nie sú vysoké, pri jednosmernom lete z Európy do Kanady/USA vychádzajú na približne 100 euro v business triede.

Získanie míľ

Míle sa dajú získať zapísaním letov od Star Alliance spoločností a samozrejme vďaka letom od domácich Aegean a Olympic Airways. Jednotlivé fare buckety dávajú u A3 podobné hodnoty ako pri zapísaní do Miles&More od Lufthansy, pravdepodobne viac, keďže Lufthansa prešla na udeľovanie míľ podľa hodnoty letenky, nie podľa preletenej vzdialenosti.

Tabuľka podľa tried u Aegeanu/Olympicu a všetkých partnerov je na tomto linku.

Detaily a porovnanie na webe wheretocredit.com.

A3 má tiež viacerých partnerov z oblasti hoteliérstva, financií a nakupovania. Napríklad rezervácia cez booking.com prostredníctvom A3 prinesie 2 míle za euro; požičanie auta cez Hertz dá minimálne 350 míľ za rezerváciu.

Inou možnosťou je kúpa míľ, raz za čas ponúka A3 pri kúpe bonusové míle, a to až do výšky 100 %. 1000 award míľ stojí 25 euro, takže jednosmerná letenka v C z Európy do Severnej Ameriky počas podobnej akcie stojí ~575 EUR (+taxy), v F potom 750 euro (+taxy).

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *