Marriott Bonvoy body vďaka plavbám

Marriott Bonvoy body vďaka plavbám

V minulosti bolo možné získať za plavby loďami (cruises) tisíce bodov do programu Hilton Honors. Podľa dĺžky plavby a typu izby bolo udelených 5000 až 50000 bodov, napríklad za 7-dňovú plavbu v Port hole izbe 12000 bodov. Na spoločnosti prevádzkujúcej plavbu nezáležalo, rezervácia sa vykonávala cez web spoločnosti CruisesOnly.

V porovnaní s rezerváciou priamo na webe cruise spoločnosti bolo potrebné uhradiť poplatok 24,99 USD, ktorý ale plne kompenzoval získané body do HH. V akcii, kedy sú HH body ponúkané s bonusom 100 % stojí 10000 HH bodov približne 50 USD, body vďaka plavbe sú teda ešte výhodnejšie.

Hilton Honors body za plavby

Bohuziaľ, cez CruisesOnly už nie je možné získať žiadne body za plavby, spolupráca bola ukončená ku koncu roka 2018.

Ukončenie spolupráce medzi Hilton Honors a CruisesOnly

Alternatívou ale môže byť získavanie bodov do programu Marriott Bonvoy prostredníctvom webu Cruise with Points.

Pri využití rezervácie týmto spôsobom sa dajú získať 3 Marriott Bonvoy body za 1 USD, prípadne nejaké ďalšie bonusové body podľa aktuálnej akcie. I v tomto prípade stojí rezervácia jednej kajuty 24,99 USD.

Bonusové body pri rezervácii plavby

Ako príklad uvádzam Carnival Cruise Lines, kedy je pri rezervácii kajuty typu suite bonus až 12500 bodov pri akejkoľvek plavbe alebo Costa Cruises ponúkajú 7500 bonusových bodov za kajutu s balkónom, respektíve 12500 bonusových bodov za typ suite. Celebrity Cruises dávajú bonus v súčasnosti iba pri rezervácii plavby na Galapágy (75000 bonusových bodov), pričom ale najnižšia cena za kajutu je 4300 USD bez dane.

Bonusové body pri plavbe na Galapágy s Celebrity Cruises

Akcie sa menia pravidelne každých pár mesiacov, často ponúkajú naviac ďalšie bonusy, ako napríklad napojový balíček alebo povinné dýško zdarma.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *