Review: MasterCard Caproni lounge Bratislava

Review: MasterCard Caproni lounge Bratislava

Konečne je po krátkom cestovaní trochu viac času na články, pridám hneď prvý, ktorý popíše salónik na bratislavskom letisku.

Salónik v Bratislave (BTS) sa nachádza neďaleko brány 1, po prechode cez bezpečnostnú kontrolu sa treba vydať smerom doprava až k zadnej reštaurácii, pri nej odbočiť doprava podľa tabule smerom k záchodom. Na strope je veľká tabuľa s názvom.

Mastercard Caproni Lounge BTS

Hneď pri vstupe cez automatické dvere z mliečneho skla sa nachádza recepcia, kde je skontrolovaná palubná vstupenka, prípadne je možné použiť karty.

Info zo stránky letiska:

Cestujúci s kartami Mastercard World Elite, Platinum, World, Gold, Commercial Cards a Business vydanými na Slovensku majú vstup zdarma.

Na MasterCard World od Unicredit CZ je vstup zlacnený na 18 EUR (zo štandardných 30), na MasterCard World Elite od ČSOB CZ je vstup zdarma pre držiteľa a dodatočných 4 hostí. Salónik taktiež akceptuje Priority Pass a Lounge Key, a samozrejme vstup s business class letenkou.

Toalety sú súčasťou salónika, nie je potrebné ísť navštíviť tie pre verejnosť vonku oproti vstupu do salónika.

Podľa informácií od obsluhy priemerne za deň navštívi salónik približne 50 ľudí, počas našej návštevy v piatok ráno okolo 8. hodiny v ňom boli spolu len 4 osoby vrátane nás dvoch.

Ponuka pozostáva z chlebíčkov, plnených bagiet, tortíl, sladké jedlo zastupujú croissanty od 7Days, ďalej čerstvé ovocie. I keď sme salónik navštívili ráno, bola k dispozícii polievka – vývar s celestínskymi rezancami. Paniniovač štrajkoval, i po 5 minútach snaženia sa bol len trochu horúci.

Nealko nápoje sú zastúpené automatom na produkty Pepsi, dostupné sú tiež džúsy, minerálky a káva/čaj. Z alkoholu sa dá vybrať z viacerých likérov, vína a piva.

K tomu samozrejme čipsy, krekry, oriešky a podobne.

Pochutiny, polievka a 7Days
Teplé a studené nápoje
Džúsy a alkohol
Bagety, chlebíčky, pivo a minerálky
Džúsy a sklo
Pohľad od vstupu
Pohľad k vstupu

Hodnotenie

Celkovo hodnotím salónik pozitívne, je malý a pritom útulný, rovnako ako celé letisko. Výber jedla a nápojov je dostatočný. Jedinú výtku mám k Sacher torte, ktorá tentokrát nebola 🙂

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *