Avios u Iberie 1/2

Avios u Iberie 1/2

Kapitoly:

  1. Popis Iberie a Avios
  2. Získanie a využitie Avios

Avios sú míľovou menou FFP Iberie, British Airways, Aer Lingus a Air Italy. Medzi Iberiou, BA a Aer Lingus sa dajú viac či menej jednoducho presúvať, tie u Air Italy majú síce rovnaký názov, ale nie sú s tými predchádzajúcimi kompatibilné.

Pre presun z Iberie do BA alebo naopak je potrebné mať účet Iberie aktívny aspoň 3 mesiace, následne sa dajú účty prepojiť a poslať aviosky priamo (viz nižšie), presun na Aer Lingus je potrebný uskutočniť cez avios.com.

Každý FFP využívajúci avios účtuje každý segmenty samostatne, celková suma míľ je teda rovná súčtu avios hodnôt jednotlivých segmentov.

V tomto článku sa zameriam práve na aviosky u Iberie.

Peak/Off-peak

Iberia má kalendár „špičky“ a „sedlá“, v ktorých sú rozdielne ceny za segment. Vyššie ceny sú cez leto, Vianoce, Veľkú noc a iné sviatky, nižšie ceny sú mimo týchto exponovaných dátumov.

Aktuálny kalendár zobrazuje peak/off-peak dni až do konca marca 2020.

Peak/Off-peak kalendár Iberie
Peak/Off-peak kalendár Iberie

Peak je označený červenou, off-peak je bez pozadia.

Tabuľka

Ako bolo spomenuté v úvode, každý segment má svoju vlastnú hodnotu, ktorá je závislá od vzdialenosti a priradenia k vyššiemu či nižšiemu dopytu.

Iberia meria vzdialenosť vždy z miesta odletu do miesta príletu v námorných míľach.

Množstvo avios potrebných počas off-peak dátumov
Množstvo avios potrebných počas peak dátumov

Aby to nebolo úplne jednoduché, Iberia presunula niektoré destinácie do iných pásiem, takže Boston, ktorý je od Madridu vzdialený iba 2963 námorných míľ, je v pásme 5, i keď by mal byť iba v štvrtom.

Nabudúce bude pokračovať druhá časť popisujúca získanie a využitie Avios.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *