Frustrácia pri (ne-)kreditovaní pobytov

Frustrácia pri (ne-)kreditovaní pobytov

V druhej polovici decembra som bol (s 3 kolegami) na služobke v Miláne a následne v Madride.

Prvý pobyt v Miláne som bookoval sám s mojou Amexkou priamo cez web Hiltonu, všetky 4 izby boli písané na mňa, rovnako aj moje meno bolo v hlavičke faktúry. Všetky 4 izby som videl v zozname rezervácií pred začiatkom pobytu i počas neho, jeden kolega si chcel zbierať body na seba, tak si nechal priradiť svoje Hilton Honors číslo k jednej z rezervácií, následne som teda videl po ukončení pobytu už len 3 izby. Zatiaľ všetko bez problémov.

U Hiltonu trvá po check-oute zapísanie nocí a bodov 2-3 dni, takže som to nenaháňal, ale ani po týždni nič. Ich web hovorí, že ak nie sú body/noci pripísané do 14 dní, treba vyplniť formulár priamo na webe Hiltonu a oni by sa mali do 14 dní ozvať.

Formulár som vyplnil, stačilo zadať hotel, deň check-inu a check-outu a číslo potvrdenia. Odoslanie bolo tiež bezproblémové.

Na moje prekvapenie odpísali asi do 2 hodín, hneď pridali aj body, a to za 2 izby. Hilton Honors má vo svojich podmienkach (Accrual of Points, bod 5), že na jeden HH účet môžu pridať body maximálne za 2 izby, ak sú obe na jednej faktúre, pobyty/noci sú vždy len za jednu izbu.

A Member may earn Base Points for up to two rooms per stay, if all eligible charges for both rooms are paid on one folio. Base Points will be earned for all eligible folio charges incurred on both rooms. The term „eligible folio charges“ is defined below. Bonus Points issued on Base Points, including tier bonuses (20%, 80% or 100%, depending on Member tier), Bonus Points earned through double or triple Base Point promotions, will apply to the total Base Point credit earned for both rooms. For any other bonuses, including Hilton Honors Marketing Partner Bonus Points and other promotional bonuses (e.g. promotional miles), Bonus Points will be awarded on one room only. For purposes of obtaining tier status, a Member will receive stay and night credit for one room only.

Hilton Honors, Accrual of Points, bod 5
Body za pobyt v Curio Collection by Hilton – Milan Sesto San Giovanni

Za obe izby je pridaný aj bonus za môj zlatý status a taktiež bonusové body za koncoročnú akciu. Spolu 11356 HH bodov.

Žiadne body za pobyt v Marriotte

Druhý pobyt v Madride prebehol bez problémov, ale body opäť automaticky neprišli, napriek tomu, že som svoje Marriott Bonvoy číslo nahlásil na recepcii a tam mi ho (údajne) pridali k môjmu účtu. Jednoduchým riešením by sa zdalo postupovať podľa inštrukcií na webe, kde doporučujú pobyt vyhľadať podľa rezervačného čísla.

Sekcia My Trips na webe Marriott

Vyhľadať sa dajú podľa rezervačného čísla len pobyty v budúcnosti, takže tadiaľ cesta nevedie.

Skúsil som teda ísť si po pomoc do sekcie Pomoc.

Kreditovanie chýbajúceho pobytu vo vyhľadávaní na webe Marriott

Po výbere možnosti kreditovania chýbajúceho pobytu sa zobrazí nasledovná stránka.

Inštrukcie na vyplnenie chýbajúceho pobytu

Kliknutím na odkaz by som sa mal dostať na formulár vyplnenia chýbajúceho pobytu, lenže link je nefunkčný, presmeruje na úvodnú stránku.

Poslednou štandardnou možnosťou je využitie mobilnej aplikácie.

Inštrukcia pre mobilnú aplikáciu

Aby som ale mohol využiť mobilnú aplikáciu, povinné je priložiť aj faktúru za pobyt, ktorú som samozrejme nemal, lebo za tento pobyt platil šéf. Musel som si ju teda vyžiadať priamo od hotela. To sa zdá ako jednoduchá úloha, až na to, že na oficiálnej stránke hotela nie je emailová adresa uvedená, iba fyzická adresa alebo telefón či fax.

Detaily hotela bez uvedenej emailovej adresy

Samozrejme, pomohlo googlenie, takže nakoniec som sa k emailu tohto hotela dostal. Faktúru poslali do pár hodín, takže som mohol konečne vyžiadať chýbajúce body a noci/pobyt cez mobilnú appku.

Z Marriottu zatiaľ neodpísali, majú na to 10 dní…

Zhrnutie

Ak niečo problematické vybavovať, tak radšej s Hiltonom…

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *