Mierna frustrácia po kúpe IHG bodov

Mierna frustrácia po kúpe IHG bodov

Pred pár týždňami som písal článok o kúpe IHG bodov s bonusom 100 %. Z času na čas nejaké kúpim do zásoby, i keď tentokrát to bolo kvôli konkrétnej možnosti využitia, a to na Cypre.

Body som kúpil cez Points.com, aby som dostal cashback, presne ako som doporučoval v niektorých predchádzajúcich článkoch.

Kúpa bodov od IHG

Platba ale neprebehla úplne optimálne, potvrdzovací email s detailami platby prišiel do minúty ako obvykle, ale body stále nie a nie pripísať na účet.

Keďže je nákup z empirického hľadiska okamžitý, na druhý deň som napísal na helpdesk chat a popýtal sa na aktuálny stav. Podľa poskytnutej informácie som mal čakať až 3 dni, čo som aj spravil.

Ani po 3 dňoch sa ale body nepripísali, napísal som teda na chat znova a požiadal o kontrolu, tá bola ale neúspešná a body stále neboli ochotní pripísať, napriek tomu, že mali potvrdzovací kód i všetky potrebné aj nepotrebné informácie. Taktiež mi bolo doporučené ozvať sa o pár dní znova.

Na tretíkrát, spolu po 8 dňoch som na chat napísal znova, i tentokrát som bol neúspešný, aj keď počas komunikácie mi bolo povedané, že chyba je na strane partnera Points.com.

Potvrdenie kúpy bodov od IHG

O deň neskôr, včera, teda po 9 dňoch od kúpy pristál v mailboxe nový email s potvrdením, kontrola účtu ukázala, že body pripísali. Konečne.

Pripísané IHG body

P.S.: cashback nebol, ten ešte riešim.

P.S.2: IHG má akurát akciu na 3. noc zdarma pri kúpe aspoň 2, cenovo to vychádza v mojom konkrétnom hoteli výhodnejšie ako za body…

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *