Bonusovkové lety s British Airways za polovicu Avios

Bonusovkové lety s British Airways za polovicu Avios

Internetom sa ako vlna prevalila správa, že British Airways ponúkajú svoje bonusové letenky platené Avioskami za polovicu, následne boli na túto tému rozposlané i emaily.

Polovičné množstvá Avios na lety s BA

V skratke, British Airways dáva do predaja lety za polovičné množstvá Avios, a to iba do 13.10.2020. Lety je možné preletieť až do konca júna 2021.

Akcia platí pre všetky kabíny, vrátane First class. Príkladom môže byť let z Londýna do Los Angeles, ktorý stojí bežne v business class 125000 Avios plus poplatky, v rámci aktuálnej akcie ale iba 62500 plus poplatky.

Príklady letov za polovičné Avios

Dostupnosť do mnohých destinácií je skvelá. Lety musia byť, samozrejme, operované iba a len British Airways.

Žiaľ, taxy zostávajú v rovnakej výške, čo sa odzrkadľuje na neveľkej výhodnosti danej akcie, napríklad pri letoch z Londýna do Los Angeles až vo výške 646 EUR (nielen) kvôli poplatku britskej vláde vo výške viac ako 120 GBP, podľa vzdialenosti.

Príklad rezervácie letov z Londýna do Los Angeles

Nepomôže ani odlet z britského letiska.

Porovnanie táx pri odlete z britského letiska

Alternatívou môže byť odlet z letiska bližšie k domu, napríklad z Prahy, pri ktorom sú síce nižšie taxy, ale zase vyššie potrebné množstvo Avios.

Príklad rezervácie letov z Prahy cez Londýn do Los Angeles

Web British Airways ponúka viac info na tomto linku, lety sú ale správne nacenené pri bežnom vyhľadávaní letov za Avios.

V súčasnosti nie je aktívna žiadna akcia na kúpu Avios so zľavou.

Touto akciou sa BA dostáva na podobnú úroveň ako program Miles&More so svojími Meilenschnäppchen alebo program Flying Blue s Promo Rewards, v ktorých sú čiastočne znížené množstvá potrebných míľ, ale taxy zostávajú v rovnakej výške.

Z času na čas sa podobná akcia mihne i u Iberie, i keď naposledy bola s agresívnymi podmienkami. Podobná akcia, ale len s 10% zľavou na prémiové triedy bola v minulosti i u BA.

Najjednoduchší spôsob ako vyhľadať dostupnosť mimo web BA (ktorý je často pomalý) je stránka Reward Flight Finder, ktorú doporučujem vďaka svojej jednoduchosti.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *