Diamantový status od Hilton Honors za 638 EUR v pražskom Hiltone

Diamantový status od Hilton Honors za 638 EUR v pražskom Hiltone

Ani nie pred 2 týždňami som písal ako si zabezpečiť Diamantový status od Hilton Honors len za 562 EUR, a to absolvovaním 15 nocí v hoteli Hilton Garden Inn v Krakowe. Vzhľadom na aktuálne obmedzenia na hraniciach a zatvoreniu hotelov v Poľsku to môže byť dosť problematické.

Inou možnosťou je ale využitie izby iba počas dňa.

Denný tarif Day Room je často lacnejší ako prenocovanie a zrovna využitie týchto denných izieb v kombinácii s dvojnásobnými statusovými nocami je jednoduchou a relatívne lacnou možnosťou ako sa dostať k statusu i napriek obmedzeným hraniciam.

Konkrétne, Hilton Prague vychádza na 1127,50 CZK (43 EUR) za deň vrátane daní a poplatkov. Táto suma krát 15 je 16912,50 CZK, čiže 638 EUR.

Denný tarif v Hilton Prague

Hilton Prague Old Town stojí na deň 1375 CZK.

Denný tarif v Hilton Prague Old Town

V dennom tarife je zahrnutá iba izba, wifi, možno nejaká fľaška vody a káva/čaj. Fitnes centrum, bazén ani Executive Lounge nie sú momentálne dostupné. Za tento denný pobyt sú takisto udelené body, počas aktuálnej akcie na dvojnásobné body to vychádza približne na 950 bodov bez statusu a okolo 1300 bodov pri držbe zlatého statusu.

Samozrejme, komu ide len o status, ten to oželie, momentálne je to asi najjednoduchšia a najlacnejšia možnosť ako sa k nemu dostať a užívať si ho až do konca marca 2023.

Za body sa denné tarify zarezervovať nedajú, oba pražské Hiltony stoja okolo 20000 bodov za noc, pričom aj noci za body sa do statusu počítajú, čo môže niekomu pomôcť.

Kto už nejaké noci z tohto roku má, stačí mu samozrejme menej návštev. Celkovo je ale pre Diamantový status potrebné mať 15 nocí a pre Zlatý status stačí 10 nocí na konci roka, potom budú automaticky presunuté do 2021 a udelený status.

Pripomínam, že registrácia do akcie na dvojnásobné noci je pre využitie tejto možnosti povinná cez tento link.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *