Zložité nakupovanie lístkov na vlaky Českých dráh

Zložité nakupovanie lístkov na vlaky Českých dráh

Vzhľadom na moju občasnú potrebu fyzicky sa nachádzať v Prahe, rozhodol som sa využiť pre túto cestu České dráhy – národného dopravcu. Nákup lístka sa zdá byť jednoduchý, ale len kým človek nechce využiť nejaké služby naviac.

Kúpa obyčajného lístka

Keďže sa budem do Prahy presúvať trochu častejšie, rozhodol som sa kúpiť si In Kartu 25, ktorá dáva štvrtinovú zľavu na lístky.

Lenže, aby si človek mohol kúpiť In Kartu, nestačí ju iba zakúpiť cez web, človek sa musí nechat overiť fyzicky na nejakej stanici. Bez overenia sa zákazník nedostane k heslu, ktorým si kartu môže priradiť k svojmu účtu.

Kúpa lístka so zľavou vďaka IN Karte

To je ešte celkom používateľsky prívetivé, lenže túto jednoduchú operáciu by som si rád spravil zložitejšou.

Preto som si ČD body vymenil za upgrade na týždeň do prvej triedy, a to za 250 bodov, ktoré majú len obmedzenú platnosť a čoskoro by mohli prepadnúť.

In Karta s upgradom do 1. triedy

Predpokladal som, že si keď je to priradené ku karte, stačí vybrať lístok a systém automaticky ponúkne miestenku do prvej triedy, lenže… nie, stále ponúka miestenku v druhej triede.

Miestenka je automaticky zaistená do druhej triedy, napriek tomu, že mám na IN Karte nahraný upgrade na týždeň

Systém na niečo také nie je pripravený, ponúka síce možnosť využiť prvú triedu, ale iba za dodatočný poplatok, nie zdarma.

Lístok do prvej triedy

Jedinou možnosťou je to, že si zákazník takúto zmenu musí vyriešiť sám zmenou podmienok vyhľadávania, a to najskôr odobraním samého seba a následným manuálnym zvolením In Karty a zároveň i časového doplatku do prvej triedy.

Zmeny podmienok vyhľadávania

Potom systém konečne zobrazí cenu za lístok s miestenkou v prvej triede za rovnakú cenu ako s miestenkou v druhej triede.

Prvá trieda za cenu druhej

Najvtipnejšie ale je, že nakoniec je potrebné aj tak zvoliť uloženú In Kartu…

Lístok do prvej triedy za cenu lístka v druhej triede

No, nie je to úplne intuitívne…

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *